Werni(k)saż wystawy malarskiej Aleksandry Adamczak


19

stycznia

Autorka prac uważa, że malarstwo jest najpiękniejszą i chyba najstarszą formą pozawerbalnego porozumiewania się ludzi. Osobliwe i fantastyczne, prehistoryczne rysunki naskalne do dnia dzisiejszego zadziwiają nas niezwykłym darem obserwacji i skrótowym myśleniem artysty, który opowiedział nam o swoim świecie, o zwierzętach i roślinach, których tylko on doświadczył. I tak przez kolejne stulecia malarstwo opisywało dzieje, zachwyt, radość i smutek ludzkiej istoty. Nie inaczej jest dzisiaj, kiedy za pomocą plamy, znaku czy rysunku artysta - kronikarz wypowiada się na temat dla siebie ważny i frapujący. Aleksandra Adamczak ma szczęście być malarką i z niecierpliwością myśli o każdym nowym obrazie. Każdy kocha zanim jeszcze zostanie skończony, choć tak naprawdę uważa, że obraz nigdy nie może zostać skończony. Czasem po wielu latach wraca do płócien z myślą, że można coś zmienić, zamalować, że teraz będzie lepiej. Umiejętność malowania obrazów jest jej wielkim darem. Talentem, który niesie ze sobą możliwość niekończącego się rozwijania, radości i zachwytu. Bardziej wnikliwa umiejętność obserwacji, wychwytywania gestów, znaków i ulotnych chwil, owocuje motywem malarskim, który jeśli się uda, stanie się autorską wizją świata - obrazem. Świat w świecie!

- Chciałabym dzisiaj, przekazać Państwu klucze to świata, w którym ja żyję i maluję. Do świata, który znacząco się różni od tego, proponowanego ludziom na co dzień, ale który jest dostępny dla każdego. Wszystko co oglądamy i doświadczamy w świecie zewnętrznym najpierw zrodziło się w naszym wnętrzu. Zatem warto zmienić kierunek patrzenia, jeśli otoczenie jest zbyt szare i przytłaczające. Zapraszam więc do obejrzenia i czerpania z energii i kolorów prezentowanych przeze mnie obrazów – zachęca Aleksandra Adamczak


Aleksandra Adamczak malarka urodzona w 1980 roku w Gostyniu. Ukończyła z wyróżnieniem pracownię malarstwa prof. A. Niekrasza w Instytucie Artystyczno-Pedagogicznym w Kaliszu. Po studiach przez wiele lat pracowała jako grafik komputerowy ale nigdy nie porzuciła malarstwa. Obecnie malarstwo jest jedyną i słuszną drogą.

 

Wystawa czynna od 19 stycznia do 9 lutego, w dni robocze w godz. 10.00- 18.00 . Wstęp wolny!Nadchodzące wydarzenia

1

kwietnia

Domowe Melodie - koncert w Gostyniu

1 kwietnia o godz. 19.00 w sali widowiskowej Gok "Hutnik" koncert Domowych Melodii. Bilety: 40 zł (przedsprzedaż), 50 zł (w dniu koncertu), dostępne w kasach GOK "Hutnik", Kina "Pod Kopułą" oraz w serwisie bilety24.pl


4

kwietnia

GŁOSUJ NA JEDYNĄ GOSTYŃSKĄ INICJATYWĘ!

Cosplay'ada gostkonowa znalazła się w II etapie konkursu "Decydujesz, pomagamy" organizowanego przez TESCO. Od 8 marca do 4 kwietnia głosujcie na nasz projekt w Tesco w Gostyniu i Rawiczu. Prosimy o Wasze głosy, bo chcemy by 25 czerwca cały Gostyń, był opanowany sztuką Cosplay!!! :-)


5

kwietnia

Konkurs TALENT NA BANK

Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik” zaprasza do wzięcia udziału w konkursie „Talent na bank”, którego celem jest rozwijanie i promowanie talentów artystycznych młodzieży szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz dorosłych z terenu powiatu gostyńskiego. Eliminacje do konkursu odbędą się 5 kwietnia 2017 rok. godz. 16.00 w Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik”