EV-DANCE

GRUPA TANECZNA EV-DANCE

Czy szaleństwem jest tańczyć, kiedy przestaje grać muzyka…?

Taniec jest to: zespół zjawisk ruchowych będących transformacją ruchów natural-nych, powstający pod wpływem bodźców emocjonalnych, zazwyczaj skoordynowany z mu-zyką! Głównym elementem tańca jest ruch ciała wykonawcy, który może być szybszy lub wolniejszy, zrealizowany w konkretnej konwencji, będący formą komunikacji niewerbalnej tancerza z widzem!

O NAS

„Największą w życiu radością jest tańczyć bez granic…”

Formacja taneczna EV-DANCE działa w GOK Hutnik już od 2002 roku pod kierunkiem instruktor tańca współczesnego i aerobiku mgr Ewy Janowskiej. Do grupy należą dzieci i młodzież, a także osoby dorosłe z Gostynia i okolicznych miejscowości. Z racji tego, że taniec nie ma granic wiekowych, na zajęcia uczęszczają zainteresowani w każdym wieku. Osoby należące do grupy EV-DANCE podzielone są na grupy w zależności od stopnia zaawansowania tanecznego, jak również rodzaju uprawianego tańca. Formacja taneczne EV-DANCE tańczy układy z zakresu tańca nowoczesnego (funky, hip hop), tańca jazzowego (funky jazz, jazz) oraz tańca współczesnego.
Grupa taneczna EV-DANCE występuje podczas różnorodnych imprez organizowanych przez GOK Hutnik, jak również inne instytucje kulturalno-oświatowe. Do imprez z ta-necznym udziałem formacji należą: Dni Gostynia, Dni Majowe, koncerty z okazji Dnia Ko-biet, podsumowania konkursów plastycznych, WOŚP, Bale Przebierańców dla dzieci i mło-dzieży, turnieje i konkursy sportowe.
Formacja taneczna EV-DANCE tworzy własne przedsięwzięcia taneczne, czego przy-kładem może być widowisko poetycko-taneczne pt. „Kobieto Boski Diable…”, którego pre-miera miała miejsce w marcu 2005 roku. Kolejnym spektaklem tanecznym w wykonaniu grupy tanecznej EV-DANCE jest spektakl pt. „Anioły jeszcze są wśród nas..”. Premiera spektaklu odbyła się w czerwcu 2007, jednak ku prośbom i zadowoleniu publiczności spektakl został powtórzony raz jeszcze 23 lutego 2008 roku.
Formacja taneczna EV-DANCE podejmuje również inne wyzwania taneczne, dlatego też w corocznych planach grupy znajdują się wyjazdy na warsztaty taneczne, podczas których młodzi tancerze szkolą swoje zdolności taneczne. Kolejnymi wyzwaniami, którym grupa stara się stawiać czoła to: turnieje tańca nowoczesnego (Krobia 2007, 2008, 2009), czy też przeglądy taneczne na terenie powiatu gostyńskiego i województwa wielkopolskiego (Krotoszyn, Święciechowa, Milicz, Ujście).

SPEKTAKLE

„Sztuka jest grą psychiki z fizycznością. Ideałem takiej gry jest człowiek tańczący”

Grupa taneczna EV-DANCE tworzy własne pomysły taneczne. Przykładem mogą być spektakle taneczne, które powstały przy współpracy wszystkich grup tańca nowoczesnego i współczesnego. Przedstawienia utrzymane są konwencji tańca współczesnego z elementami tańca nowoczesnego i wyrazistego. Są one obrazem rzeczywistości i różnorodnych światów uczuć, z którymi spotykamy się na co dzień lub dopiero spotkamy. Do współpracy w spektaklach grupa zaprasza także: uczestników innych sekcji artystycznych: muzycznej, recytacji, czy też amatorów artystów grających na bębnach, tańczących z ogniem, czy poruszających się w rytmach break dance. Pomysłodawcą, reżyserem, a także tancerzem spektakli jest instruktor tańca Ewa Janowska. Dotychczas w dorobku grupy znalazły się 2 spektakle taneczne, które spotkały się z gromkimi owacjami i pozytywnym odbiorem publiczności z Gostynia i nie tylko. Należą do nich: „Kobieto Boski Diable…” i „Anioły jeszcze są wśród nas…”

♫ „Kobieto Boski Diable…” to spektakl poetycko-taneczny, który odbył się w marcu 2005 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. W spektaklu udział wzięli: grupa ta-neczna EV-DANCE, wokaliści ogniska muzycznego GOK Hutnik (prowadzący D. Sikora), gościnnie wystąpiła również amatorska grupa bębniarzy, a także Tomek Radwan – tancerz break dance, Jonasz Bartosz – recytacja. Choreografia, reżyseria, scenariusz – Ewa Janowska.
Spektakl dotyczył oblicza kobiety we współczesnym świecie. Układy taneczne z zakresu tańca nowoczesnego i współczesnego, przeplatane były wierszami i muzyką, a także rytmicznymi dźwiękami bębnów. Kobieta choć jest istotą krucha, nieśmiałą i delikatną, w rzeczywistości ma również oblicze kobiety femme fatal – wcielenia dzikości i seksu. Spektakl zatem ukazał złożoność kobiecej natury.

♫ „Anioły jeszcze są wśród nas…” to spektakl taneczny o nas samych, o ludziach, którzy ufają, kochają, wierzą, odczuwają smutek i cierpienie. Cieszymy się gdy wszystko idzie dobrze, płaczemy, by znowu się uśmiechać. Choć nie mamy skrzydeł, każdy z nas jest po części Aniołem dla innych i siebie samego… Spektakl utrzymany w konwencji tańca współczesnego. Premiera odbyła się w czerwcu 2007 roku, jednak ku zadowoleniu i prośbom publiczności widowisko zostało powtórzone w lutym 2008 roku po raz drugi. Scenariusz i reżyseria Ewa Janowska i Iwona Janowska, choreografia Ewa Janowska.


 

TERMINY ZAJĘĆ

„Ćwiczenia czynią Mistrza”

Zajęcia taneczne odbywają się przez cały rok szkolny, zaczynają się w październiku, a kończą w czerwcu. Nabór do grupy odbywa się przez cały rok, jednak we wrześniu organi-zowane jest spotkanie organizacyjne.
Grupy podzielone są według stopnia zaawansowania, a także rodzaju tańca. Zdolności taneczne mogą rozwijać dziewczęta i chłopcy. Na zajęcia uczęszczają zainteresowani w każdym wieku.
Zapisy do grupy można dokonywać w sekretariacie GOK Hutnik przy ul. Hutnika 4 codzien-nie od poniedziałku do piątku do godziny 15:00

 

WTOREK

  • Grupa początkująca Ev – Dance Plus: 17:15 –18:45 Taniec nowoczesny

ŚRODA

  • Grupa początkująca Ev – Dance Skrzaty: 16:00 – 17:00 Taniec nowoczesny
  • Grupa zaawansowana Ev – Dance: 17:00 – 18:45 Taniec nowoczesny

CZWARTEK

  • Grupa zaawansowana: 17:00 – 18:45 Taniec współczesny 

 

PROWADZĄCA: mgr Ewa Janowska

 

 

POKAZY TANECZNE (galeria zdjęć)

ROK 2011

ROK 2010

ROK 2009


Nadchodzące wydarzenia

1

kwietnia

Domowe Melodie - koncert w Gostyniu

1 kwietnia o godz. 19.00 w sali widowiskowej Gok "Hutnik" koncert Domowych Melodii. Bilety: 40 zł (przedsprzedaż), 50 zł (w dniu koncertu), dostępne w kasach GOK "Hutnik", Kina "Pod Kopułą" oraz w serwisie bilety24.pl


4

kwietnia

GŁOSUJ NA JEDYNĄ GOSTYŃSKĄ INICJATYWĘ!

Cosplay'ada gostkonowa znalazła się w II etapie konkursu "Decydujesz, pomagamy" organizowanego przez TESCO. Od 8 marca do 4 kwietnia głosujcie na nasz projekt w Tesco w Gostyniu i Rawiczu. Prosimy o Wasze głosy, bo chcemy by 25 czerwca cały Gostyń, był opanowany sztuką Cosplay!!! :-)


5

kwietnia

Konkurs TALENT NA BANK

Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik” zaprasza do wzięcia udziału w konkursie „Talent na bank”, którego celem jest rozwijanie i promowanie talentów artystycznych młodzieży szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz dorosłych z terenu powiatu gostyńskiego. Eliminacje do konkursu odbędą się 5 kwietnia 2017 rok. godz. 16.00 w Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik”