Ogniska muzyczne

Celem działalności Ogniska Muzycznego jest rozwijanie i kształtowanie u dzieci i młodzieży talentu muzycznego oraz pasji gry na instrumencie. Nauka w ognisku odbywa się w czasie trwania roku szkolnego. Kształcenie odbywa się w dwóch działach:

  • w dziale dziecięcym nauka trwa 6 lat, a dzieci przyjmowane są w wieku od
    7 -11 lat
  • w dziale młodzieżowym nauka trwa 4 lata, a młodzież przyjmowana jest po
    ukończeniu 12 lat

Obecnie nauka odbywa się w klasie gitary. Lekcje gitary prowadzi Katarzyna Maliszewska.

Katarzyna Maliszewska
Swoje pierwsze kroki w grze stawiała pod okiem m.in. Leszka Cichońskiego (gitarzysty, pomysłodawcy Gitarowego rekordu Guinessa). Regularnie uczestniczyła w warsztatach muzycznych, prowadzonych przez m.in.: Artura Lesickiego, Janusza Konefała, Marka Raduli, czy Jacka Królika. W roku 2006 dołączyła do grona wykładowców Bluesa nad Bobrem, prowadząc klasę początkującą. W latach 2008-2012 współpracowała z jednym z ogólnopolskich pism o tematyce gitarowej - Magazynem Gitarzysta. Współtworzyła niejeden zespół muzyczny, a także grywała gościnnie m.in. z: Bogdanem Szwedą & Easy Rider, czy Krystyną Prońko. Obecnie gra instrumentalnie solo oraz z zaproszonymi gośćmi muzykę z pogranicza jazzu i bluesa. Pasja do muzyki i muzykowania przerodziła się w konkretne działanie. W roku 2010 postanowiła założyć własną, stacjonarną szkołę muzyczną - Kamerton w Zielonej Górze. Ponadto współpracuje ze Studium Muzycznym Tonika w Zielonej Górze.


Nadchodzące wydarzenia

19

stycznia

Werni(k)saż wystawy malarskiej Aleksandry Adamczak

Gostyński Ośrodek Kultury "Hutnik" zaprasza w dniu 19 stycznia 2017 r. o godz. 18.00 do sali klubowej GOK na werni(k)saż wystawy malarskiej Aleksandry Adamczak. Wystawa czynna od 19 stycznia do 9 lutego, w dni robocze w godz. 10.00- 18.00 . Wstęp wolny!


22

stycznia

Koncert Karnawałowy Artystów Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej

22 stycznia 2017 r. o godz. 17.00 odbędzie się Koncert Karnawałowy w wykonaniu Solistów Narodowego Teatru Operetki Kijowskiej. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasach GOK “Hutnik”, Kina “Pod Kopułą” oraz w serwisie bilety24.pl


2

lutego

Kabaret Hrabi w Gostyniu

2 lutego o 18:30 w sali widowiskowej Gostyńskiego Ośrodka Kultury “Hutnik” wystąpi Kabaret Hrabi. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w kasach GOK “Hutnik”, Kina “Pod Kopułą” oraz w serwisie bilety24.pl: https://www.bilety24.pl/