Ogniska muzyczne

Celem działalności Ogniska Muzycznego jest rozwijanie i kształtowanie u dzieci i młodzieży talentu muzycznego oraz pasji gry na instrumencie. Nauka w ognisku odbywa się w czasie trwania roku szkolnego. Kształcenie odbywa się w dwóch działach:

  • w dziale dziecięcym nauka trwa 6 lat, a dzieci przyjmowane są w wieku od
    7 -11 lat
  • w dziale młodzieżowym nauka trwa 4 lata, a młodzież przyjmowana jest po
    ukończeniu 12 lat

Obecnie nauka odbywa się w klasie gitary. Lekcje gitary prowadzi Katarzyna Maliszewska.

Katarzyna Maliszewska
Swoje pierwsze kroki w grze stawiała pod okiem m.in. Leszka Cichońskiego (gitarzysty, pomysłodawcy Gitarowego rekordu Guinessa). Regularnie uczestniczyła w warsztatach muzycznych, prowadzonych przez m.in.: Artura Lesickiego, Janusza Konefała, Marka Raduli, czy Jacka Królika. W roku 2006 dołączyła do grona wykładowców Bluesa nad Bobrem, prowadząc klasę początkującą. W latach 2008-2012 współpracowała z jednym z ogólnopolskich pism o tematyce gitarowej - Magazynem Gitarzysta. Współtworzyła niejeden zespół muzyczny, a także grywała gościnnie m.in. z: Bogdanem Szwedą & Easy Rider, czy Krystyną Prońko. Obecnie gra instrumentalnie solo oraz z zaproszonymi gośćmi muzykę z pogranicza jazzu i bluesa. Pasja do muzyki i muzykowania przerodziła się w konkretne działanie. W roku 2010 postanowiła założyć własną, stacjonarną szkołę muzyczną - Kamerton w Zielonej Górze. Ponadto współpracuje ze Studium Muzycznym Tonika w Zielonej Górze.


Nadchodzące wydarzenia

24

lutego

Koncert Jeżeli kochać to nie indywidualnie

Zapraszamy 24 lutego na koncert w Gostyńskim Ośrodku Kultury "Hutnik" na muzyczną opowieść "Jeżeli kochać to nie indywidualnie".


4

marca

HUNTER w Gostyniu

Polski zespół HUNTER wykonujący muzykę z pogranicza thrash i heavy metalu na scenie GOK "Hutnik" już 4 marca o godz. 19.00


7

marca

Kałamasz czyli Hadziuk i Solejuk z serialu Ranczo

7 marca, z okazji Dnia Kobiet, w Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik” wystąpi Kabaret Kałamasz, który współtworzą doskonale znani z serialu RANCZO Bogdan Kalus (Hadziuk) i Sylwester Maciejewski (Solejuk).