Ogniska muzyczne

Celem działalności Ogniska Muzycznego jest rozwijanie i kształtowanie u dzieci i młodzieży talentu muzycznego oraz pasji gry na instrumencie. Nauka w ognisku odbywa się w czasie trwania roku szkolnego. Kształcenie odbywa się w dwóch działach:

  • w dziale dziecięcym nauka trwa 6 lat, a dzieci przyjmowane są w wieku od
    7 -11 lat
  • w dziale młodzieżowym nauka trwa 4 lata, a młodzież przyjmowana jest po
    ukończeniu 12 lat

Obecnie nauka odbywa się w klasie gitary. Lekcje gitary prowadzi Katarzyna Maliszewska.

Katarzyna Maliszewska
Swoje pierwsze kroki w grze stawiała pod okiem m.in. Leszka Cichońskiego (gitarzysty, pomysłodawcy Gitarowego rekordu Guinessa). Regularnie uczestniczyła w warsztatach muzycznych, prowadzonych przez m.in.: Artura Lesickiego, Janusza Konefała, Marka Raduli, czy Jacka Królika. W roku 2006 dołączyła do grona wykładowców Bluesa nad Bobrem, prowadząc klasę początkującą. W latach 2008-2012 współpracowała z jednym z ogólnopolskich pism o tematyce gitarowej - Magazynem Gitarzysta. Współtworzyła niejeden zespół muzyczny, a także grywała gościnnie m.in. z: Bogdanem Szwedą & Easy Rider, czy Krystyną Prońko. Obecnie gra instrumentalnie solo oraz z zaproszonymi gośćmi muzykę z pogranicza jazzu i bluesa. Pasja do muzyki i muzykowania przerodziła się w konkretne działanie. W roku 2010 postanowiła założyć własną, stacjonarną szkołę muzyczną - Kamerton w Zielonej Górze. Ponadto współpracuje ze Studium Muzycznym Tonika w Zielonej Górze.


Nadchodzące wydarzenia

1

kwietnia

Domowe Melodie - koncert w Gostyniu

1 kwietnia o godz. 19.00 w sali widowiskowej Gok "Hutnik" koncert Domowych Melodii. Bilety: 40 zł (przedsprzedaż), 50 zł (w dniu koncertu), dostępne w kasach GOK "Hutnik", Kina "Pod Kopułą" oraz w serwisie bilety24.pl


4

kwietnia

GŁOSUJ NA JEDYNĄ GOSTYŃSKĄ INICJATYWĘ!

Cosplay'ada gostkonowa znalazła się w II etapie konkursu "Decydujesz, pomagamy" organizowanego przez TESCO. Od 8 marca do 4 kwietnia głosujcie na nasz projekt w Tesco w Gostyniu i Rawiczu. Prosimy o Wasze głosy, bo chcemy by 25 czerwca cały Gostyń, był opanowany sztuką Cosplay!!! :-)


5

kwietnia

Konkurs TALENT NA BANK

Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik” zaprasza do wzięcia udziału w konkursie „Talent na bank”, którego celem jest rozwijanie i promowanie talentów artystycznych młodzieży szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz dorosłych z terenu powiatu gostyńskiego. Eliminacje do konkursu odbędą się 5 kwietnia 2017 rok. godz. 16.00 w Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik”