Grupa teatralna KĘS

Grupa Teatralna "KĘS" prowadzona przez instruktora Sebastiana Nowaka wywodzi się z tradycji gostyńskiego teatru amatorskiego. Początki tego ruchy sięgają okresu międzywojennego kiedy to scena FREDREUM wystawiła 42 spektakle. Ich następcami była w latach 80 tych formacja teatralna nazwana "GRUPA CHWILOWA". Wystawiła ona blisko 30 spektakli na podstawie tekstów Mrożka czy Fredry. Trzon tej grupy stanowili Marek Klupś, Krzysztof Maćkowiak oraz Iwona Radwan. W latach 90 tych na scenie teatralnej GOK "Hutnik" pojawiła się grupa pod nazwą "CO?" prowadzona przez kościańskiego teatrologa Janusza Dodota. "CO?" wystawiła dwa spektakle plenerowe – "Kartotekę" Różewicza i "Ślepców" na motywach opowiadania Greta Hoffmanna.

Kolejne prace teatralne w GOK prowadziła Katarzyna Latocka. Wystawiano między innymi "Zaduszki poetyckie". Kolejna młodzieżowa grupa teatralna prowadzona była przez Magdalenę Lamel- Bukowską. Wystawiono wtedy spektakle: "Stara Kobieta wysiaduje" na podstawie tekstu Różewicza oraz "Iwona księżniczka Burgunda" według sztuki Gombrowicza.

Grupa Teatralna "KĘS" jest teatrem amatorskim wystawiającym swe sztuki w różnych przestrzeniach Gostynia. Przedstawienia można oglądać na scenie GOK "Hutnik", w kinie "Pod Kopułą", w gostyńskiej Farze oraz w listopadzie na cmentarzu. Grupa wystawiła między innymi "Theatrum Mundi" na podstawie Różewicza i Sebastiana Nowaka, "Zaczarowany flet" według Mirosława Wierzbowskiego, "Iwonę księżniczkę Burgunda", "Drewniany talerz" według Edmunda Morrisa, a także "Obrazki z życia" napisane przez Sebastiana Nowaka i spektakl lalkowy "Błyszczący klucz". Młodzież z "KĘSu" wystawia również formy komiczne, jako Kabaret Pod Niesfornym Ptakiem.


Nadchodzące wydarzenia

1

kwietnia

Domowe Melodie - koncert w Gostyniu

1 kwietnia o godz. 19.00 w sali widowiskowej Gok "Hutnik" koncert Domowych Melodii. Bilety: 40 zł (przedsprzedaż), 50 zł (w dniu koncertu), dostępne w kasach GOK "Hutnik", Kina "Pod Kopułą" oraz w serwisie bilety24.pl


4

kwietnia

GŁOSUJ NA JEDYNĄ GOSTYŃSKĄ INICJATYWĘ!

Cosplay'ada gostkonowa znalazła się w II etapie konkursu "Decydujesz, pomagamy" organizowanego przez TESCO. Od 8 marca do 4 kwietnia głosujcie na nasz projekt w Tesco w Gostyniu i Rawiczu. Prosimy o Wasze głosy, bo chcemy by 25 czerwca cały Gostyń, był opanowany sztuką Cosplay!!! :-)


5

kwietnia

Konkurs TALENT NA BANK

Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik” zaprasza do wzięcia udziału w konkursie „Talent na bank”, którego celem jest rozwijanie i promowanie talentów artystycznych młodzieży szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz dorosłych z terenu powiatu gostyńskiego. Eliminacje do konkursu odbędą się 5 kwietnia 2017 rok. godz. 16.00 w Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik”