Grupa teatralna KĘS

Grupa Teatralna "KĘS" prowadzona przez instruktora Sebastiana Nowaka wywodzi się z tradycji gostyńskiego teatru amatorskiego. Początki tego ruchy sięgają okresu międzywojennego kiedy to scena FREDREUM wystawiła 42 spektakle. Ich następcami była w latach 80 tych formacja teatralna nazwana "GRUPA CHWILOWA". Wystawiła ona blisko 30 spektakli na podstawie tekstów Mrożka czy Fredry. Trzon tej grupy stanowili Marek Klupś, Krzysztof Maćkowiak oraz Iwona Radwan. W latach 90 tych na scenie teatralnej GOK "Hutnik" pojawiła się grupa pod nazwą "CO?" prowadzona przez kościańskiego teatrologa Janusza Dodota. "CO?" wystawiła dwa spektakle plenerowe – "Kartotekę" Różewicza i "Ślepców" na motywach opowiadania Greta Hoffmanna.

Kolejne prace teatralne w GOK prowadziła Katarzyna Latocka. Wystawiano między innymi "Zaduszki poetyckie". Kolejna młodzieżowa grupa teatralna prowadzona była przez Magdalenę Lamel- Bukowską. Wystawiono wtedy spektakle: "Stara Kobieta wysiaduje" na podstawie tekstu Różewicza oraz "Iwona księżniczka Burgunda" według sztuki Gombrowicza.

Grupa Teatralna "KĘS" jest teatrem amatorskim wystawiającym swe sztuki w różnych przestrzeniach Gostynia. Przedstawienia można oglądać na scenie GOK "Hutnik", w kinie "Pod Kopułą", w gostyńskiej Farze oraz w listopadzie na cmentarzu. Grupa wystawiła między innymi "Theatrum Mundi" na podstawie Różewicza i Sebastiana Nowaka, "Zaczarowany flet" według Mirosława Wierzbowskiego, "Iwonę księżniczkę Burgunda", "Drewniany talerz" według Edmunda Morrisa, a także "Obrazki z życia" napisane przez Sebastiana Nowaka i spektakl lalkowy "Błyszczący klucz". Młodzież z "KĘSu" wystawia również formy komiczne, jako Kabaret Pod Niesfornym Ptakiem.


Nadchodzące wydarzenia

19

stycznia

Werni(k)saż wystawy malarskiej Aleksandry Adamczak

Gostyński Ośrodek Kultury "Hutnik" zaprasza w dniu 19 stycznia 2017 r. o godz. 18.00 do sali klubowej GOK na werni(k)saż wystawy malarskiej Aleksandry Adamczak. Wystawa czynna od 19 stycznia do 9 lutego, w dni robocze w godz. 10.00- 18.00 . Wstęp wolny!


22

stycznia

Koncert Karnawałowy Artystów Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej

22 stycznia 2017 r. o godz. 17.00 odbędzie się Koncert Karnawałowy w wykonaniu Solistów Narodowego Teatru Operetki Kijowskiej. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasach GOK “Hutnik”, Kina “Pod Kopułą” oraz w serwisie bilety24.pl


2

lutego

Kabaret Hrabi w Gostyniu

2 lutego o 18:30 w sali widowiskowej Gostyńskiego Ośrodka Kultury “Hutnik” wystąpi Kabaret Hrabi. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w kasach GOK “Hutnik”, Kina “Pod Kopułą” oraz w serwisie bilety24.pl: https://www.bilety24.pl/