Spotkania z Literaturą

"Spotkania z literaturą" , zwane również potocznie ligą recytatorską, to połączenie warsztatów recytatorskich z formułą konkursową. Młodzi ludzie reprezentujący szkoły gminy Gostyń spotykają się cyklicznie kilka razy w roku by oddać pod ocenę i komentarz owoc ich pracy nad tekstem poetyckim lub prozatorskim. Rolę jurora od wielu lat pełni Janusz Dodot – instruktor teatralny, założyciel Teatru 112 z Kościana. Co roku w czerwcu ma miejsce podsumowanie całorocznej pracy młodych recytatorów, wyłonienie laureatów i oficjalne rozdanie nagród. Gostyńscy recytatorzy mają spore osiągnięcia w licznych konkursach recytatorskich. 

W tym roku szkolnym ma miejsce już XXIII edycja "Spotkań z literaturą".

Gostyń jest górą jeśli chodzi o recytacje.
Jest tyle złego przekazu tekstów, często jest to przerost formy
nad treścią i nagle wychodzi młody człowiek z Gostynia, który mówi
bardzo krótkie teksty, ale mówi je tak, że cała sala
zamiera i słucha recytacji z wielką przyjemnością.
W Gostyniu są naprawdę zdolni i utalentowani ludzie”.

                                                                          Janusz Dodot


Nadchodzące wydarzenia

1

kwietnia

Domowe Melodie - koncert w Gostyniu

1 kwietnia o godz. 19.00 w sali widowiskowej Gok "Hutnik" koncert Domowych Melodii. Bilety: 40 zł (przedsprzedaż), 50 zł (w dniu koncertu), dostępne w kasach GOK "Hutnik", Kina "Pod Kopułą" oraz w serwisie bilety24.pl


4

kwietnia

GŁOSUJ NA JEDYNĄ GOSTYŃSKĄ INICJATYWĘ!

Cosplay'ada gostkonowa znalazła się w II etapie konkursu "Decydujesz, pomagamy" organizowanego przez TESCO. Od 8 marca do 4 kwietnia głosujcie na nasz projekt w Tesco w Gostyniu i Rawiczu. Prosimy o Wasze głosy, bo chcemy by 25 czerwca cały Gostyń, był opanowany sztuką Cosplay!!! :-)


5

kwietnia

Konkurs TALENT NA BANK

Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik” zaprasza do wzięcia udziału w konkursie „Talent na bank”, którego celem jest rozwijanie i promowanie talentów artystycznych młodzieży szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz dorosłych z terenu powiatu gostyńskiego. Eliminacje do konkursu odbędą się 5 kwietnia 2017 rok. godz. 16.00 w Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik”