Spotkania z Literaturą

"Spotkania z literaturą" , zwane również potocznie ligą recytatorską, to połączenie warsztatów recytatorskich z formułą konkursową. Młodzi ludzie reprezentujący szkoły gminy Gostyń spotykają się cyklicznie kilka razy w roku by oddać pod ocenę i komentarz owoc ich pracy nad tekstem poetyckim lub prozatorskim. Rolę jurora od wielu lat pełni Janusz Dodot – instruktor teatralny, założyciel Teatru 112 z Kościana. Co roku w czerwcu ma miejsce podsumowanie całorocznej pracy młodych recytatorów, wyłonienie laureatów i oficjalne rozdanie nagród. Gostyńscy recytatorzy mają spore osiągnięcia w licznych konkursach recytatorskich. 

W tym roku szkolnym ma miejsce już XXIII edycja "Spotkań z literaturą".

Gostyń jest górą jeśli chodzi o recytacje.
Jest tyle złego przekazu tekstów, często jest to przerost formy
nad treścią i nagle wychodzi młody człowiek z Gostynia, który mówi
bardzo krótkie teksty, ale mówi je tak, że cała sala
zamiera i słucha recytacji z wielką przyjemnością.
W Gostyniu są naprawdę zdolni i utalentowani ludzie”.

                                                                          Janusz Dodot


Nadchodzące wydarzenia

24

lutego

Koncert Jeżeli kochać to nie indywidualnie

Zapraszamy 24 lutego na koncert w Gostyńskim Ośrodku Kultury "Hutnik" na muzyczną opowieść "Jeżeli kochać to nie indywidualnie".


4

marca

HUNTER w Gostyniu

Polski zespół HUNTER wykonujący muzykę z pogranicza thrash i heavy metalu na scenie GOK "Hutnik" już 4 marca o godz. 19.00


7

marca

Kałamasz czyli Hadziuk i Solejuk z serialu Ranczo

7 marca, z okazji Dnia Kobiet, w Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik” wystąpi Kabaret Kałamasz, który współtworzą doskonale znani z serialu RANCZO Bogdan Kalus (Hadziuk) i Sylwester Maciejewski (Solejuk).