Taniec orientalny

                   Taniec orientalny w Gostyniu!!!
          Zmysłowość – Wdzięk – Delikatność - Radość z życia

 

                                GOSTYŃSKI OŚRODEK KULTURY HUTNIK
                                     zaprasza na zajęcia z tańca orientalnego!!!


Taniec orientalny (taniec arabski powszechnie znany pod nazwą taniec brzucha), jest to sztuka pochodząca z terenów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, można powiedzieć, że korzenie tańca brzucha są zakopane w piaskach Sahary i nikt dokładnie nie zna jego początków. To rodzaj tańca wykonywanego głównie (ale nie wyłącznie) przez kobiety dla których prawie od zawsze stanowił odzwierciedlenie ich elegancji, kokieterii i zmysłowości. Choreografie w tańcu orientalnym wykonywane są solo lub w grupie. Elementem bardzo charakterystycznym tańca orientalnego są tzw. shimmies, czyli grupa ruchów wprawiających całe ciało tancerki, bądź jakąś jego część (biodra, ramiona, brzuch, dłoń, noga) w drżenie. Taniec brzucha opowiada uniwersalną historię kobiet, które za zwiewnym woalem ukrywają swoje namiętności, radości, cierpienia czy tęsknoty. Jest zatem nie tylko przyjemną forma spędzania czasu, ale sposobem życia, dzielenia się swoim szczęściem i energią.


Instruktor prowadzący:
Ania Zielińska – Liderka Zespołu Tańca Orientalnego An Najma z Wrocławia. Instruktorka tańca brzucha z dużym doświadczeniem nabytym w ciągu kilku lat nauczania tańca orientalnego. Doskonali swoje umiejętności podczas szkoleń i warsztatów tańca orientalnego z udziałem instruktorów z Polski i ze Świata. Uwielbia ćwiczyć i zarażać innych swą miłością do Orientu.


Zajęcia skierowane są dla Pań, a także Panów oraz osób powyżej 16 roku życia za zgodą rodziców. Utworzenie grupy tańca orientalnego uzależnione jest od ilości zgłoszeń - minimum 20 osób!!! Koszt jednego 2-godzinnego spotkania 22 zł od osoby. Pierwsze zajęcia już 21 września o godzinie 18:30!


Zapisy oraz szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonu 65 572 79 90, 65 572 79 91 w godzinach od 7:30 do 15:00 od poniedziałku do piątku lub kontaktując się mailowo na adres: ejanowska@gok.gostyn.pl


Nadchodzące wydarzenia

24

lutego

Koncert Jeżeli kochać to nie indywidualnie

Zapraszamy 24 lutego na koncert w Gostyńskim Ośrodku Kultury "Hutnik" na muzyczną opowieść "Jeżeli kochać to nie indywidualnie".


4

marca

HUNTER w Gostyniu

Polski zespół HUNTER wykonujący muzykę z pogranicza thrash i heavy metalu na scenie GOK "Hutnik" już 4 marca o godz. 19.00


7

marca

Kałamasz czyli Hadziuk i Solejuk z serialu Ranczo

7 marca, z okazji Dnia Kobiet, w Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik” wystąpi Kabaret Kałamasz, który współtworzą doskonale znani z serialu RANCZO Bogdan Kalus (Hadziuk) i Sylwester Maciejewski (Solejuk).