Koncert: Parnas Brass Band i EKA

Zapraszamy na dzień w muzyką podwórkową!
Przed ostatnia odsłona Temper Kultury odbędzie się typowo w klimatach "ulicznych". Wystąpią zespoły Parnas Brass Band i Kapela podwórkowa EKA
Ci pierwsi uraczą nas swoimi dźwiękami na gostyńskim rynku, natomiast EKA - ich trzeba będzie szukać w różnych częściach gostyńskiego miasta, na osiedlach, parku, ulicach czy deptaku....

Koncert Parnas Brass Band na rynku rozpocznie się od godziny 17:00

Zapraszamy!

Parnas Brass Band to grupa sześciu młodych i utalentowanych muzyków, studentów oraz absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach. Ich twórczość inspirowana jest uliczną muzyką wykonywaną przez nowoorleańskie zespoły dęte. Repertuar zespołu zaspokaja gusta szerokiej publiczności. Znaleźć w nim można zarówno standardy muzyki jazzowej jak i nowe aranżacje znanych przebojów muzyki popularnej. Pomimo młodego wieku artyści zgromadzili na swoim koncie spore doświadczenie sceniczne. Współpracowali z takimi muzykami jak Hanna Banaszak, Bracia Cugowscy czy Krystyna Prońko. Parnas Brass Band czaruje dźwiękiem w składzie: Paweł Palcowski – trąbka, Paweł Południak – trąbka, Ivan Levchenko – saksofon altowy, Piotr Zawada – puzon, Szymon Klekowicki – tuba, Piotr Budniak – perkusja.

Kapela podwórkowa "Eka" to kapela folkloru miejskiego. Powstała w październiku 2006 r. przy Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik” w Gostyniu. Ich osiągnięcia to m.in.:

I miejsce- Złoty Wilk – IX Festiwal Kapel Podwórkowych – Łobez 2010
I miejsce- Złoty Wilk – VIII Festiwal Kapel Podwórkowych – Łobez 2009
I miejsce - I Wojewódzki Konkurs Kapel Ludowych i Kapel Folkloru Miejskiego Poznań 2007
II miejsce - VI Przegląd Kapel Podwórkowych Pobiedziska 2009
III miejsce – XXXI Ogólnopolski Festiwal Folkloru Miejskiego – Przemyśl 2009

Kapela koncertuje przy okazji różnych festynów, jubileuszy, biesiad, uroczystości rodzinnych oraz spotkań seniorów i emerytów. Założycielem i kierownikiem kapeli jest Jacek Grajczak. On tez pisze teksty, muzykę oraz aranżuje utwory. Oprócz własnych utworów kapela ma w repertuarze popularne piosenki podwórkowe oraz biesiadne.
Kapelę tworzą:

Benedykt Nowak – akordeon