III Gostyńskie Konfrontacje Gitarowe

/fot. Koło fotograficzne przy GOK "Hutnik" pod kierunkiem Igora Leńskiego

Gostyński Ośrodek Kultury "Hutnik" zorganizował III edycję Gostyńskich Konfrontacji Gitarowych. W czasie konkursu gitarowego jury w składzie: Joanna Dudkowska, Ireneusz Cwojdziński i Przemysław Śledź przesłuchało 24 gitarzystów, uczniów prywatnych szkół muzycznych, domów kultury oraz pobierających naukę u nauczyciela.

Każdy uczestnik otrzymał dyplom, pamiątkowy plakat Gostyńskich Konfrontacji Gitarowych, śpiewnik ufundowany przez Wydawnictwo Muzyczne Absonic i zeszyt gitarowy ufundowany przez Szkołę Muzyczną Kamerton. Wyróżnienia oraz nagrody przyznano: Wojciechowi Szpurce, Martynie Urbaniak, Mateuszowi Rybickiemu, Erykowi Tabaka, Lenie Domachowskiej, Bartkowi Koziołowskiemu oraz Artkowi. Z kolei nagrodę ufundowaną przez firmę "Music Partners" z Kalisza (gitarę elektro-klasyczną) otrzymała Agnieszka Siniecka. Nagrodę finansową w wysokości 1000 złotych, ufundowaną przez GOK "Hutnik", podzielono pomiędzy pięciu młodych gitarzystów: Wojciecha Szpurkę, Mateusza Rybickiego, Jakuba Szafrańskiego, Martynę Urbaniak i Eryka Tabakę.

W ramach III Gostyńskich Konfrontacji Gitarowych odbył się koncert Leszka Cichońskiego z zespołem. Leszek Cichoński poprowadził również warsztaty gitarowe dla młodych adeptów gitary.